Ülevaade: kui palju ja millal uudiskirju avatakse?

Uudiskirjade saatmine väga paljudele saajatele korraga on lihtne, aga paraku avab neid vaid vähemus ja loevad ning klõpsavad linkidel veelgi vähem. Kui palju ja mis valdkondades inimesed aga rohkem uudiskirju avavad, sellest on koostanud ülevaate Campaign Monitor.

Statistika järgi on parim päev uudiskirjade saatmiseks teisipäev. Aastaid ringi liikunud info neljapäevast kui parimast digiturunduse päevast selle järgi päris ei kehti, kuid neljapäev on siiski teine hea päev, millal tegutseda. Üldiselt on erinevate nädalapäevade efektiivsus üsna sarnane, seega võiksid uudiskirjade saatjad pigem oma auditooriumi tulemuste põhjal hinnata, mis päevad on kõige paremad.

Teisipäev on aga teiselt poolt ka halvim päev, sest just sel nädalapäeval välja saadetud uudiskirjade peale tuleb kasutajatelt kõige enam listist lahkumisi.

Kõige rohkem loetakse valitsusasutustelt saadud kirju, eriti just sel aastal. Pole ka ime - eriolukord ja koroonaviiruse levik on muutnud valitsuste teadaanded kõigile olulisteks, nii eraisikutele kui ettevõtetele. Pidevalt muutuvate reeglite ja piirangutega peab kursis olema. Valitsusasutuste kirjade avamine kasvas 10 protsenti.

Kõige rohkem avatakse veel uudiskirju kinnisvara ja ehituse ning põllumajanduse, metsanduse ja jahinduse-kalanduse valdkonnast. Need numbrid on ülemaailmsed ning kogutud 171 riigi statistikat uurides.

Kõige vähem huvitavad autotööstuse ja lennunduse uudiskirjad, nende avamise protsent oli 12,6 protsenti ja see vähenes (aasta varem oli avamisprotsent 17). Toidukaupade ning jaemüügi e-kirju avati samuti vähem, kui teistes valdkondades (vastavalt 13 ja 15,48 protsenti).

Aasta jooksul on õige vähe paranenud ka uudiskirjadesse lisatud või liitunud kontaktide kvaliteet - listist lahkujaid oli 0,36 protsenti vähem. Seega võib öelda, et uudiskirja saajate nimekirjad on muutunud õige pisut kvaliteetsemateks. Praegu on listist lahkujate osa keskmiselt 0,1%.

Vaata lähemalt infograafikut ja statistikat uudiskirjade efektiivsuse kohta eelmisel aastal siit.

Jaga
Nõuandja