Turunduskonverents "Nutikalt suurepäraste tulemusteni!": kokkuvõte ja parimad palad

Mõni aeg tagasi toimus Eestis turunduskonverents "Nutikalt suurepäraste tulemusteni!". Kuna üritusele ei saanud kõik soovijad ise kohale tulla, anname ülevaate käsitletud teemadest ning eredamatest hetkedest.

Kadri Lainas, Akkadian Message Agency
"Väikese ettevõtte turundusstrateegia. Kuidas võita Koljatit?"

Lainas rääkis, et tänases maailmas võidavad väga suured ja väga väikesed, kuna suurtel ettevõtetel on palju ressursse, mida kasutada ning väga väikeste spetsialiseerunud ettevõtete eeliseks on kiirus ning leidlikkus teha asju teisiti.

Tänasele maailmale on omapärane kiire turureeglite muutumine. Heaks näiteks on Uber ning Taxify ja klassikalised taksojuhid. Kui eelnimetatud äpid turule tulid, siis ei näinud klassikalised taksojuhid neis konkurenti. Hetkel on aga taksojuhil üsna raske hakkama saada, kui ta ei kasuta mõnda äppi klientide saamiseks. Oluline on olla oma valdkonna muudatustega kursis ning nendega kaasa minna.

Tänases maailmas peab alustav ettevõte spetsialiseeruma, et jääda ellu. Väikese ettevõtte eeliseks on teravus ja paindlikkus. Kasuta seda suurte vastu võideldes ära. Ole kiire ja leidlik. Tunne oma tarbijat hästi!

Seega on eelneval üks kindel mõte: ära võitle konkurentidega samades kanalites. Leia endale oma kanal!

Tiivi Püvi, BIG Idea Group
"Kuidas muuta bränd tähendusrikkaks?"

Bränd on kohati hoomamatu mõiste. Seega tuleb selle kallal ka palju tööd teha ning selle eest ka hoolt kanda.

Püvi rääkis, et brändi olemuse heaks näiteks on kaks tehnikahiidu: Apple ja Samsung. Apple panustab palju raha kasutajakogemusse ja brändi kujundamisele. Samsung aga panustab palju raha turundusse ja reklaami.

Kliendi halb kogemus ja sellega mitte tegelemine võib ettevõttele väga kalliks maksma minna. "United Breaks Guitars" on laulude kogum Kanada muusik Dave Carrollilt ning tema bändilt Sons of Maxwell. Laulud kirjeldavad nende kogemust United Airlinesiga. 2008. aastal lendasid nad United Airlinesi lennuga ning lennul läks katki bändi eritellimusel valmistatud kitarr. United Airlines ei teinud sellest probleemist välja ning süüdistas kitarri katkiminemises Dave Carrollilt ja tema bändi. Dave pani peale seda oma bändiga kokku laulude kogumi "United Breaks Guitars". Laul sai kiirelt YouTube’is ja iTunesis hitiks ning muutus United Airlinesi avalike suhte häbiplekiks.

Tuuli Vahtra, WSI Online
"Blogi ettevõtte kodulehel – miks, kellele ja kuidas?"

Oma kodulehele blogi lisamine võib pakkuda klientidele palju lisandväärtust. Seda tuleb teha aga õigesti ning pakkuda klientidele midagi huvitavat.

Vahtra sõnul on blogi postituste tüüpidest case study kõige efektiivsem. Case study pakub lugejale palju väärtust, kuid seda on samas üsna lihtne toota. Sisuturunduse poole pealt on hea efektiivsuse ja tootmislihtsuse suhtega uudiskirjad, fotod ja illustratsioonid. Ettevõte peaks tegelema sisuturundusega, sest see võimaldab positsioneerida ennast eksperdina.

Vahtra sõnul peaks enne sisuturundusega tegelema hakkamist mõtlema, kellele on see suunatud. Ettevõtte peaks paika panema enda jaoks ideaalse kliendi profiili. Sisuturundus peaks olema suunatud sellele ideaalse kliendi profiilile. See toob endaga kaasa personaalsema sihtrühma kõnetamise ning paremad tulemused.

Armin Tüll, AlterMedia
"Google Adwordsi ja Facebooki makstud meedia võimalused"

Tüll ütles, et meediat ostes ei tohiks mängida ruletti, vaid pokkerit.

Hea reklaamikampaania eeldusteks on hea toode või teenus, läbimõeldud kodu- ja maandumisleht, selged müügiprotsessid, realistlikud ootused ja pikaajaline strateegia.

Tema sõnul toimib reklaami vormidest hetkel väga hästi remarketingRemarketing reklaamiga sihitakse veebilehe külastajaid ehk inimesi, kes teavad juba toote või teenuse kohta, kuid ei teinud kohe ostuotsust.

Remarketingi puhul on oluline jälgida ka seda, kui palju reklaami päevas inimesele näidatakse. Kui inimene näeb reklaami liiga palju, siis võib see tekitada pahameelt ning muutuda tüütuks. Hea reklaami näitamise sagedus on kaks kuni neli impressionit päevas inimese kohta.

Kuldar Kullasepp, BIG Idea Group
"Branded content – kuidas koostada ja kus avaldada bränditud sisu?"

Bränditud sisu puhul peaks jälgima põhimõtet audience first. Sisu luues peaks silmas pidama lõppklienti: mis on tema probleemid, mis läheb talle korda, mis teda huvitab, millega ta tegeleb ning kus ta käib? Sisu luues ei tohi keskenduda endale, sisul peab olema tarbija jaoks mingisugune väärtus.

Bränditud sisu avaldamiseks on paremad omatud kanalid, kui ostetud kanalid. Omatud kanaliteks on näiteks veebileht, blogi ja osaliselt ka sotsiaalmeediakanalid.

Jaga
Nõuandja