5 head tööriista oma aja paremaks planeerimiseks

 

Kuidas aega juurde võita? Ega see sõna otseses mõttes polegi võimalik, sest ööpäevas on ikka 24 tundi ja nädalas seitse päeva, kuid aega targalt planeerides jõuab siiski rohkem ära teha ning selle arvelt vaba aega juurde leida. Lisa-aja leidmise õnnestumiseks tuleb mõne hea tööriistaga oma ajakasutust jälgida, et teada saada, kuhu aeg kõige enam kulub. Siin on mõned tasuta rakendused, mis aitavad seda teha.

1. Toggl

Eesti päritolu idufirmast maailmas tuntud tegijaks kasvanud Toggl pakub ettevõtetele ja tiimidele võimalust oma aega paremini jälgida. Toggl Track on saadaval nii brauserilaiendina, veebikeskkonnana, töölaua- kui mobiilirakendusena. Keskkonna pakkuja lubab, et parema ajaplaneerimisega väheneb tööl raisku läinud aeg 23% pealt vähem kui viiele protsendile. Lahendus on kuni viiele kasutajale tasuta.

2. Asana

Kui tegeled rohkem projektidega, siis Asana on hea projektipõhine ajaplaneerimise rakendus. Üksikule kasutajale ning alustavatele väiksematele tiimidele (kuni 15 kasutajat) tasuta, liidestub rohkem kui saja erineva lahendusega (sealhulgas Slacki, Outlooki, Jira, Tableau ja teistega). Püstitada saab eesmärke, jooksvalt planeerimist muuta ja kõik kohe sünkroniseerida ning määrata tööülesannetele tähtsust.

3. Slack

Slack on parim tiimitöö ja kommunikatsiooni organiseerimiseks, kuna sisaldab mugavaid tiimivestlusi, privaatvestlusi ja ülesannete või failide jagamist. Teha saab ka video- ja helilisi kõnesid. Seega on Slack praegusel kaug- ja kodutöö ajal hea lahendus ka palju koosolekuid pidavate meeskondade jaoks.

Tasuta versioon sisaldab kuni 10 000 sõnumit ja kuigi see alguses tundub väga palju, võivad tiimid peagi avastada, et osa olulist infot on tasuta versioonis ajaloost kaduma läinud. Alates 6,25 eurost kasutaja kohta kuus saab vestluste ajalugu täies ulatuses säilitada.

4. Remember the Milk

Mugav ülesannete meeldetuletamise lahendus on üks selgematest ja arusaadavamatest, sarnanedes paljude kodude igapäevaste ostunimekirjade ja kodutööde meeldetuletuse märkmetega külmkapiuksel. Lahendus on kasutatav pea kõigis digiseadmetes, brauserites ning isegi Apple´i nutikellas. Ülesandeid saab panna ajaliselt, iseendale, grupile, meelde tuletama nii arvutis, telefonis, kellas kui isegi Skype´i vestluses. Remember the Milk sünkroniseerib end kõigis kasutatavates seadmetes. Enamus asju on tasuta, 40 dollari eest aastas saab aga ülesannete alam-ülesanneteks jagada ja muid lisafunktsioone.

5. Monday.com

Mitmeid auhindu võitnud töövoogude haldamise platvorm on hea keerukamate projektide jaoks, see näitab hästi ära graafikutel, kuidas aeg on kulunud ja kuidas seda kõige efektiivsemalt planeerida, et kõik ülesanded ei kuhjuks samale hetkele.

Võimalus on valida oma töö iseloomuga kõige paremini sobivaid lahendusi kas projektijuhtimiseks, personalitööks, turunduseks, müügiks, tööülesannete täitmiseks vms. Integreerida saab Outlooki, Slacki ja paljude teiste pilvepõhiste rakendustega. Kuni kahele kasutajale on tasuta, edasi tulevad suurematele seltskondadele erinevad tasulised kuumaksega paketid. Lisaks veebile saab tegutseda ka mobiiliäpis.

Jaga
Nõuandja