Pitsaäri või kohvik, Veebimajutusest saab sobiva domeeni

Veebimajutuse klientidele muutus nüüd kättesaadavaks veel üle 100 uue tippdomeeni ehk gTLD domeeni. Nende abil on võimalik oma brändi ning tegevusala oluliselt lihtsamini tutvustada.

Idee gTLD ehk generic top-level domain name juures on lihtne: need ei ole domeenid, mis on seotud mõne kindla riigiga, nagu .ee on seotud Eestiga. Selle asemel on need pigem seotud mõne valdkonnaga, tegevuse või tõekspidamisega. Seega võib kohvik luua endale kodulehe, mille aadressiks on näiteks reval.cafe.

Lisaks tegevuse paremale tutvustamisele on sellistel domeenidel ka teine hea omadus. Kuigi .com lõpuga domeen võib äri jaoks hea olla, on üpris suur tõenäosus, et sinu soovitud nimega variant on juba kasutuses või üritab keegi seda kallima hinnaga edasi müüa. Seega on võimalik endale registreerida erilisema lõpuga domeen, et saada ikkagi see nimi, mida soovisid.

Mõned huvitavamad laiendid mis müügile tulid -  .agency,  .bar,  .blog,  .cafe,  .clothing,  .coffe,  .fitness,  .pizza  ja  .pub.

Eesti mõistes selliseid domeene veel kuigi palju ei kasutata, kuid sobivaid kasutuskohti leiab neile kindlasti.

Veebimajutuse juhi Margus Merilai sõnul puudutavad need eelkõige ettevõtteid, millel on inglisekeelne äri- või brändinimi ja/või soovitakse minna rahvusvahelisele või lihtsalt mõnele inglisekeelsele turule.

Siiski sobivad need ka ettevõtetele, mis soovivad oma tegevust paremini tutvustada, näiteks võiks pitsaäri domeeninimeks olla peetri.pizza.

Domeenide vastu on kasvav huvi

"Täna on veel huvi madal, aga aina rohkem on mulle endale rahvusvahelistel saitidel hakanud silma, et neid on kasutusele võtma hakatud," ütles Merilai. Ta lisas, et tõenäoliselt läheb sellega veel aega, kuniks uued domeenid päriselt omaks võetakse ning see massidesse levima hakkavad.

Osa 354 valikus olevatest domeenidest:

Nimekiri domeenidest

Heites pilgu erinevatele statistikalehtedele selgub, et üheks populaarseimaks gTLD domeeniks on siiani .xyz, kuid samuti on populaarsed .top ning .loan. Viimasel ajal on hakanud populaarsust koguma ka .men ning .online.


Kõikide uute domeenilaienditega saab tutvuda siin, valides "kõik laiendid".
 

Jaga
Nõuandja