Tosin head nippi, kuidas oma rahatarkust ja rikkust suurendada

Kadri Mäsak
12. apr 2022
3 min lugemine

Klassikud on öelnud, et vaesus on tihti vaid mõtteviis ning vaja on oskusi ja tahtmist, et sellest välja tulla. Tahtmist peab endal olema, aga oskusi saab igaüks täiendada nende MyFinancier´i tegevjuhi Kadri Mäsaki antud soovitustega. 

Rikkuse saavutamiseks on üks lihtne nipp, millest lähtuvad ka kõik teised: teenima peab rohkem, kui kulutama. Sellest saabki kõik alguse. Kuid läheme nüüd soovitustega täpsemaks.

  1. Sissetulekute kasvades säilita senine elustiil ja suuna lisateenistus täielikult säästudesse.
  2. Uusi rõivaid ostes vali neutraalsem stiil. Siis sobivad kõik riided omavahel paremini kokku, pole vaja nii suurt valikut ning rõivad ei lähe ka nii kiirelt moest.
  3. Osta hooajalisi kaupu madalhooajal: suvekaupu talvel, talvekaupu suvel. Näiteks ujumisriided ja päikeseprillid võivad sügistalvel päris odavad olla. Paljud hooajakaubad on hooaja lõpus suure allahindlusega.
  4. Heida vähemalt kord aastas pilk oma kuumaksuga teenustele. Uuri, kas kõiki teenuseid on ikka vaja, küsi telekommunikatsiooniteenuste pakkujatelt soodsamaid tingimusi. Pane see ülevaatus ka endale kalendrisse, et igal aastal meelest ei läheks.
  5. Suurpuhastus võiks samuti vähemalt kord aastas kalendris olla - pane müüki kõik ebavajalikud asjad, mida enam ei kasuta ja lisaraha kanna säästu- või investeerimiskontole.
  6. Poodi ostma minnes koosta alati enne endale nimekiri, mida vaja. Mõtle, mis on hädavajalikud asjad ning millest saab loobuda.
  7. Ära kaotada pead sooduspakkumiste ajal, osta ka siis ainult seda, mida hädasti vaja.
  8. E-poest ostes püüa samast kohast korraga osta, mida vaja. Kui saad ühest e-poest hea hinnaga mitmeid asju, saab kokku hoida transpordikuludelt.
  9. Rakenda iga ostu juures kümne sekundi reeglit ehk enne ostu võta endale vähemalt 10 sekundit järelemõtlemise aega ja küsi, kas ma ikka vajan seda? Suuremate ostude puhul e-poest võiks proovida ka ostukorvi ootele panemist näiteks üheks päevaks.
  10. Tee endale eraldi säästukonto, kuhu saab kuu algus kanda säästudeks ettenähtud osa oma sissetulekust. Seda võib teha ka püsikorraldusega, et meelest ei läheks.
  11. Suurte ostude eel tee enne ära põhjalikum eeltöö, leia parima hinna ja kvaliteediga valikud, uuri teiste kasutajate tagasisidet, kogu Google´i otsinguga lisainfot, võrdle hindu ja hilisemaid kulusid.
  12. Analüüsi enda seniseid tulusid ja kulusid. Saa teada kust seni on raha tulnud ja kuhu kadunud. Tee nende teadmistele tuginedes endale eelarve. Jälgi regulaarselt eelarves püsimist. Minutitega saad oma tuludest ja kuludest ülevaate MyFinancieri abiga siin. Ühenda MyFinancier oma pangakontodega ning saad järjepidevalt jälgida eelarves püsimist, sest analüüs uueneb automaatselt. Analüüsi ja tee järeldusi.

Kui tahad läheneda kulude kokkuhoiule süsteemselt ja põhjalikult, võiks uurida ka minimalistliku elustiili kohta. Uuri selle võlude kohta näiteks siit. Lingil annab rahandusministeeriumi rahatarkuse spetsialist Liisi Kirch kasulikke soovitusi.

Kadri Mäsak

MyFinancier aitab rahaasju juhtida - saad teada, kust raha tuleb ja kuhu läheb, kuidas koostada eelarvet ja jälgida selle piires püsimist ning hallata enda varasid ja kohustusi.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00