6 min lugemine

TOP 30 populaarseimat domeeni ehk läbilõige Eesti veebiärist

Margus Merilai
26. apr 2020

Veebimajutus.ee teenuseplatvormil on majutatud üle 35 000 domeeni - ümmargune number sai just hiljuti täis. Enamus neist on registreeritud ja majutatud väikeste ja keskmiste ettevõtete poolt. Loomulikult on kõige populaarsem kodumaine .ee domeen, kuid meie poolt pakutav lai Euroopa domeenilaiendite valik annab ka hea üldise läbilõike, et kus ja millist äri eesti ettevõtted veebis ajavad.

Tänu suurimale Euroopa domeenilaiendite valikule on mitmete domeenidega opereerimine meie juures lihtne ja mugav. Kõik soovitud ja piiranguteta domeenilaiendid saab ühest kohast korraga ära registreerida ning hiljem on neid ka mugav ühtselt hallata ja pikendada. 

Meie klientide ehk peamiselt väikeste ja keskmiste Eesti äride hulgas on lisaks Eesti .ee domeenidele väga populaarsed ka muidugi .com ja .eu domeenid. Need on ka kõige paremad rahvusvahelisele turule sisenedes - .COM on ülemaailmselt populaarseim ja rahvusvaheliste äride seas kõige levinum domeenilaiend, mis ajalooliselt alustas USA-st, kuid on nüüd levinud kogu maailmas; .EU domeen aga aitab end määratleda Euroopas tegutseva ettevõttena nii siin kui kaugemal maailmas.

Mõistagi on erinevatele turgudele sisenemisel tihti tark valida lisaks kohalik domeen, mis suurendab usaldusväärsust ja on kohalikul turul kas firmanime või brändi järgi lihtsasti tuletatav. Näiteks kui teed äri Soomes, võta .fi, kui Venemaal, siis .ru domeen. Kui iga domeeni ise eraldi kohalikult registripidajalt taotleda, võib erinevatele nüanssidele liialt aega kuluda, kui aga tellida domeenid meilt, siis teeme me kõik ise Sinu eest ära. Edaspidine haldus ja pikendamine on ka oluliselt lihtsam ning kiirem.

Siin on viimase aasta TOP 30 populaarseimat domeeni:

  1. .ee – meie Eesti oma domeen, mis sobib väga hästi kohalikele äridele või välisesindustele Eestis.
  2. .com - rahvusvaheliselt kõige tuntum ja eelistatum domeenilaiend äridele.
  3. .eu - Euroopa domeenilaiend, mis mõjub usaldusväärselt ja on ka Euroopas väga populaarne, andes vihje, et ettevõte on pärit Euroopa Liidust.
  4. .fi - Soome domeen ettevõtetele, kes tegutsevad Soomes.
  5. .lv - Läti domeen neile, kelle üheks turuks on Läti.
  6. .lt - Leedu domeen Leedus tegutsevatele ettevõtetele.
  7. .se - Rootsi domeen Rootsis tegutsevatele ettevõtetele.
  8. .net - rahvusvahelistest domeenilaienditest teine kõige populaarsem domeen, mis algselt oli mõeldud võrguoperaatoritele ja võrguga seotud äridele, kuid nüüd on vaba kasutamiseks kõigi jaoks. Tihti populaarne tehnoloogia- ja turundusettevõtete seas.
  9. .ru - Venemaa domeen.
  10. .co.uk - Ühendkuningriigi äridele mõeldud domeenilaiend (olemas on ka .uk laiend, aga siis peab registreerijal olema Suurbritannia kohalik postiaadress).
  11. .org - rahvusvahelistest domeenilaienditest kolmas kõige populaarsem, mis sobib hästi mittetulundusliku eesmärgiga ettevõtmistele ja organisatsioonidele.
  12. .de - Saksamaa domeen.
  13. .co - populaarne rahvusvaheline alternatiiv .com domeenile, mida kasutatakse tihti siis, kui firma soovitav .com domeeninimi on juba hõivatud. Taustalt on aga tegu hoopis Columbia domeeniga, mida täna aga ka Google tunnustab kui rahvusvahelist domeenilaiendit.
  14. .es - Hispaania domeen.
  15. .info - rahvuvahelistest domeenilaienditest populaarsuselt neljas. Algselt tähistas see infoettevõtet, kuid on nüüd üldkasutatav kõigi poolt ja tihti registreeritakse see samuti siis, kui teised populaarsed domeenid on juba hõivatud.
  16. .it - Itaalia domeen
  17. .app - suhteliselt uus domeenilaiend, mis on käibel alates 2018. aastast ja kasutusel põhiliselt erinevate veebi- ja mobiiliäppide kodulehtede aadressina.
  18. .fr - Prantsusmaa domeen
  19. .dk - Taani domeen
  20. .io - populaarne laiend tehnoloogiasektoris ja startup´ide hulgas, kuna tähendab justnagu lühendit input/output (sisend/väljund). Domeen ise on aga Briti India ookeani ala domeen.
  21. .pl - Poola domeen
  22. .dev – üsna uus ja populaarne tarkvara- ja veebiarendajate domeen, mis kasutusel alates 2019. aastast (dev tähistab lühendit arendajast ehk developer´ist)
  23. .me – see domeen registreeritakse peamiselt sõnalõpu häkina, nagu näiteks about.me. Tegemist on Montenegro domeeniga.
  24. .at - Austria domeen
  25. .ch - Šveitsi domeen
  26. .nl – Hollandi domeen
  27. .co.no - Norra .no domeeni alternatiiv, kuna otse .no domeeni registreerimine pole teiste riikide isikutele võimalik.
  28. .be - Belgia domeen
  29. .cz - Tšehhi domeen
  30. .hu - Ungari domeen

Kõik ülalpool mainitud ja pakutavad domeenid on Eesti ettevõtetele ja eraisikutele registreeritavad. Pole vaja kohalikku ettevõtet ega rangetele nõuetele vastavust.

Mismoodi kõiki oma domeene hallata?

Kõige lihtsam on oma mitut domeeni hallata ühest iseteeninduskeskkonnast. Kui Sinu iseteeninduse kontole on lisaks delegeeritud veel ka mõne teise ettevõtte domeeni haldus, siis on ka see kenasti Sinu enda töölaual näha. 

Veebimajutus.ee domeeni ülevaate lehel näha kõik selle domeeniga seotud teenused ühes kohas koos – teistel teenusepakkujatel on need laiali erinevates kohtades ning õige koha leidmiseks tuleb teada mõnda keerulist erialast terminit. Veebimajutuse uues iseteeninduses on aga kõik jagatud lihtsalt alam-menüüdesse: domeen, e-post, koduleht ning lisaks ka eksperdi seaded, kui oled kogenud ja tahad sügavuti minna seadistamisega.

Miks üldse registreerida mitu domeeninime?

Isegi kui sa ei plaani kohe alustada teistes riikides aktiivset äri või e-poodi, siis on mõistlik tulevikku ettevaatavalt mõned domeenid siiski varakult ära registreerida, et kaitsta oma äri ja brändi tulevase võimaliku laienemise puhuks. Kui .eu ja .com domeenid on vabad, siis alusta nendest, sest tegemist on väga populaarsete laienditega ja keegi teine võib need igaks juhuks endale varem ära võtta. See on lausa eraldi äri, et neid domeene hiljem teistele huvitatutele kallilt edasi müüa. 

Milline domeeninimi valida?

Domeeninime valimine käib kaasas firmanime ja brändinime valikuga. Kuidas omale sobivat domeeninime valida, uuri siit blogipostitusest, kus on antud kuus lihtsat reeglit, mille järgi tegutseda.

Margus Merilai

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Mis on domeen ja mida vaja sellest teada enne kodulehe tegemist?
Millega veel jälgida oma veebi külastajaid lisaks Google Analytics´ile?
Kliendi lugu: Meemeistrite e-pood sai üleöö iluasjast oluliseks müügikohaks
Mis on backlink ehk tagasilink ja kuidas see mõjutab sinu veebilehe kohta Google´i otsingus?
Wordpress äri kodulehe tegemine
8 tehisintellekti moodulit WordPressile, mis panevad veebi ise tööle
Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00