Kuidas pildid palju väiksemaks saada kvaliteedis kaotamata?

Ehkki internetiühendused on väga kiireks läinud, mängib endiselt olulist rolli kodulehe failide allalaadimise suurus - palju graafilist sisu tähendab, et vaatamata veebi kiirusele suudetakse see maht ikka ära kasutada ning tuleb hakata mõtlema oma piltide ja graafiliste elementide mahu vähendamisele. Selleks on nüüd uus lihtne veebiäpp: Squoosh.app.

Tegemist on avatud lähtekoodiga rakendusega, mida saab kasutada otse veebis. Laed oma pildi üles (toetatud on JPG, MozJPEG, WebP ja PNG), saad hulga brauseris käivitatavaid nuppe ja funktsioone ning võid ise liugurit liigutades vaadata, kas oluliselt vähenenud mahuga pilt on endiselt sama hea kvaliteediga, kui originaalis.

Pärast pilditöötlust võid selle brauserist omale arvutisse tagasi laadida ja kasutada veebis hoopis väiksemal kujul. Kokkuvõttes tähendab see, et koduleht laeb kasutajate arvutitesse kiiremini, saab sellega Google´i poolt parema hinnangu ning on otsingutulemustes eespool. Samuti saavad aeglasema ühendusega mobiilibrauseri kasutajad kodulehe kiiremini telefoniekraanile. Seega tasub proovimist.

Jaga
Nõuandja