Opera tegi uue veebilehitseja: selline on nende arvates brauserite tulevik

Opera tõi avalikkuse ette oma uue ideebrauseri Neon, mille abil soovib ettevõte näidata, millised võivad veebilehed tulevikus välja hakata nägema, kirjutab The Verge.

Brauserit avades ilmub kasutaja ette mullide kogumik, mille taustaks on kasutaja taustapilt. Mullid kujutavad endast kiirteid ning enimkülastatud lehekülgi. Samuti on võimalik sellel ekraanil sisestada mõni veebiaadress, et seda külastada.

Neoni puhul on kadunud ka tavalised sakid ehk tabid ning nende asemel on ekraani paremas servad mullid, millele vajutades avaneb soovitud vahekaart.

Brauserisse on sisse ehitatud ka lahendus, mis lubab ekraanil kõrvuti kuvada kahte erinevat veebilehte. Samuti on võimalik otse veebilehitsejast kuvatõmmiseid teha.

Ekraani vasakus servas on ka mugav kiirtee, mis näitab kõiki mängitavaid videoid või palasid kõikidelt avatud veebilehtedelt.

Veebilehitseja ei ole veel siiski valmis asendama kellegi igapäevast brauserit. See on üsna aeglane ning arendusjärgus. Siiski on see tore koht kust vaadata, milline on veebi lehitsemise tulevik.

Brauser on saadaval nii Macile kui ka Windowsile.

Jaga
Nõuandja