Mozilla plaanib oma veebilehitseja järgmise aasta lõpuks märgatavalt kiiremaks muuta

Mozilla teatas, et plaanib 2017. aasta lõpuks oma veebilehitseja Quantumi projekti raames kordades kiiremaks, sujuvamaks ning kasutajasõbralikumaks muuta, arendades selleks märgatavalt oma veebilehitseja mootorit.

Quantumi projekt näeb ette Mozilla praeguse Gecko veebilehitsejamootori täiendamist. Peamiselt näeb projekt ette paremate protsessorite ära kasutamist, täites ülesandeid korraga mitme protsessorituuma abil ning võimalusel anda osad ülesanded täitmiseks arvuti graafikaprotsessorile.

Selle tulemusena peaks veebilehitseja muutuma märgtavalt kiiremaks. Lehed hakkaksid laadima kiiremini, leheküljel üles- või allapoole liikumine toimuks sujuvamalt ning veebilehitseja hakkaks aru saama, millised toimingud on kasutaja jaoks kõige tähtsamad ning just need muutuksid veebilehitseja jaoks prioriteediks.

Uus Mozilla Firefoxi versioon hakkaks tööle nii Windowsil,. MacOSil, Linuxil kui ka Androidil. Hetkel ei hakkaks see veel tööle iOS’i peal, kuna Apple ei luba iOS’i juures teiste brauserimootorite kasutamist.

Mozilla Firefoxi turuosa on viimastel aastatel märgatavalt kahanenud ning mobiilseadmetel on Firefoxi kasutusprotsent pea olematu. Uue täiustatud mootori kasutuselevõtt võib olla Mozilla püüe meeldida rohkematele kasutajatele.

Arvestades, et uus mootor peaks märgatavalt säästma ka mobiilseadmete akutarbimist, võib Mozilla plaan õnnestuda.

Mozilla teatel peaks kõik lahendused valmis saama 2017. aasta lõpuks, kuid ilmselt hakkavad uuendused järk-järgult tulema juba järgmise aasta keskpaigast.

Jaga
Nõuandja