Minu kogemus: tellisin Fiverrist viie dollariga logo ja sain sellised tulemused

Sel nädalal räägib Veebimajutuse blogis üritusturundusagentuuri Orangetime partner Jüri Luud sellest, milline näeb välja Fiverr.com vabakutseliste portaalist tellimise kogemus ning milliseid tulemusi sealt oodata võib.

Mida olete Fiverrist tellinud?

Olen tellinud muusikapaladele erinevate pillide partiisid, nagu klahvpillid ja viiul. Samuti logosid bändile ja inglisekeelseid voiceovereid videotele.

Miks otsustasite Fiverri kasuks, mitte ei tellinud sarnast teenust mõnelt Eesti agentuurilt?

Muusika osas meeldis mulle sealne suhtluskeskkonna standardiseeritus ja anonüümsus. Standardiseeritus selles mõttes, et saad valida pakkuja, kes on ennast hästi kirjeldanud ja on selgelt kirjas, mida ta oma tööks vajab ja mis kujul ta oma materjali esitab. Lisaks täpsed tähtajad. Eesti oludes tuleks hakata pillimeest hankides rääkima läbi kõiki neid detaile.

Kujunduste osas: kuna tegemist oli hobiprojektiga, siis tahtsin saada odavalt ja kiiresti visuaalset identiteeti. Eesti tegijate käest tellimine oleks olnud kindlasti nii aeganõudvam kui ka oluliselt kulukam.

Voiceoverite puhul meeldis mulle see, et sain ise valida sobiva vanuse, hääle ja aktsendiga lugeja. Kuna ma ei osanud sõnades oma soove hästi kirjeldada, siis oli hea erinevaid hääli kuulata ja otsustada, milline sobib.

Kindlasti on üks Fiverri suuri plusse just operatiivsus ehk on võimalik saada teenus kätte kiirkorras. Kuna pakkujaid on palju, siis üldjuhul olen alati leidnud kellegi, kes saab väga kiiresti ette võtta ja ära teha.

Millised on teie kogemused seoses tellimisega?

Üldjuhul probleeme ei ole mul olnud. Meenub vaid üks juhtum, mille puhul täitja kadus ära ja ilmus paar nädalat hiljem uuesti välja, et kas oleks veel vaja midagi teha. Aga põhimõtteliselt töötas nii, nagu vaja.

Kas tellimus tuli märgatavalt odavam, kui siis, kui oleksite asja Eestist võtnud?

Viiedollariliste lahenduse peal olin ma ainult graafika ja logoteemadel. Ausaltöeldes ei saanud ma viie dollari eest ühtegi logo, mis oleks kuhugi kõlvanud. Kindlasti saab ka viie dollariga üht-teist, aga kui ikka korralikumat ja kvaliteetsemat tulemust otsid, siis pigem läheb maksumus sinna 35 dollarist ülespoole. Üle 80 dollari pole ma vist ka millegi eest maksnud. Ilmselt tuleb ikkagi odavam kui Eestist võttes ja eeliseks on kiirus ning pakkujate suurem hulk.

Kas tehtud töö on olnud kvaliteetne või on ka mingeid probleeme olnud?

Üldiselt ei ole töö kvaliteedi kohta nuriseda midagi. Mõnikord olen ise jätnud midagi ütlemata tööülesannet jagades ja sellest alles pärast aru saanud. Kallimas hinnaklassis pakuvad üldjuhul tegijad ka ümbertegemist, kui asi ei meeldi. Seda olen mõnel korral ka kasutanud.

Mida tuleb Fiverrist tellides kindlasti tähele panna?

Ehk seda, et tööülesanne ja loodetud tulemus tuleb võimalikult hästi ära kirjeldada. Anda taust, kus loodavat kasutatakse. Kindlasti ei maksa viie dollari eest oodata korralikku täismahus panustamist, reaalsed tulemused tulevad ikka kallimas hinnas. Ilmselt töötab see viis dollarit hästi mingitel pisitöödel. Ja kindlasti tasuks vaadata pakkuja portfooliot, enesekirjeldust ja kommentaare.

Siin on mõned näited viiedollarilistest logodest:

Jaga