Miks on hea kasutada mitut veebibrauserit korraga?

 

Kas eelistada üht veebilehitsejat ning teised arvutist hoopis maha installida? Paljud siiski eelistavad mitut ja kasutavad neid erinevatel otstarvetel. Siin on põhjused, miks on siiski hea hoida arvutis rohkem kui üht veebis käimise tarkvara.

Vähem võimalusi jälgida

Kui jagad oma veebikülastused ära mitmete erinevate brauserite vahel, siis sinu tegevusi saab vähem jälgida. Näiteks võid jagada oma veebikülastused töö ja meelelahutuse osas kahe erineva veebilehitseja vahel - ühega käid tööga seotud saitidel, teisega kodus vabal ajal veebis. Erinevate brauserite vahel on "küpsiste" jälgimine väga keeruline, kui mitte võimatu.

Seega on vähemalt kahe brauseriga võimalik selgelt oma töö ja eraelu lahus hoida.

Võimalik erinevate kontodega samal ajal samas kohas sisse logida

Kui kasutad Gmaili tööl ühe kontoga ja pead erakirjavahetust kodus teise Gmaili kontoga, siis saab erinevate brauseritega korraga oma teenuseid lahti hoida ja ei pea pidevalt sisse-välja logima või jälgima, millise kontoga hetkel sees oled. Seega saab taas hoida kodused ja tööasjad lahus või kui tegeled lisaks ka mõne hobiga, mis vajab lisakontot samas teenuses, saab ka selle avada eraldi (kolmandas) brauseris.

Lihtne on pärast üht veebisurfi kogu info kustutada

Kui kasutad üht brauserit salasõnade ja ajaloo meelespidamiseks, siis teisega saad teha internetisessioone, mille järel võib kogu ajaloo ja andmed julgelt prügikasti saata. Lisaks põhibrauserile saab siis kasutada varuprogrammi, millega ringi vaadates peale veebilehtede külastust mingeid jälgi ei jää, vajalikud igapäevased seaded ja info aga jäävad teises brauseris alles.

Saad kasutada ära iga brauseri erilisi eeliseid

Kui tahad mobiilis ringi surfates salvestatud parooliga sisse logida või mobiilist veebilehti oma lauaarvuti brauseri järjehoidjatesse salvestada, on Androidiga telefonidel selleks parim võimalus Google Chrome.

Kui aga tahad vabaneda reklaamidest ja kasutada tõhusat Adblocki, siis selles on siiamaani kõige parem olnud Firefox koos vastavate lisadega, mis reklaamid peidavad.

Safari aga aitab veebis surfata jälgi jätmata, kustutades Cookie´d ehk küpsised ja keelates teistel osapooltel kasutaja pideva jälgimise.

Opera aga sisaldab sisseehitatud tasuta VPN-i. Kui tahad oma asukohta peita ja täiesti anonüümselt suhelda, siis on Opera hea valik.

Microsofti Edge´i ei maksaks samuti unustada, sest see on nüüd Chromiumi mootoril ja üks kiireimatest tarkvaradest veebide külastamisel. Pealegi on Edge Windowsiga kohe kaasas, midagi installima ei pea. Veelgi huvitavam on Edge´il aga võimalus alla laadida veebilehed Windowsi "äppidena", mida siis hiljem käivitada ilma brauserit avamata.

Vaata ka seda:

Jaga
Nõuandja