Krüpteeritud Google Chrome´i brauser on liiga privaatne, kardavad organisatsioonid

Google´i plaan tulla välja uuenenud Chrome´i brauseriga, mis on krüpteeritud ja aitab kaitsta kasutajate privaatsust, on hoopis paljud organisatsioonid protestima ajanud. Lisaks luureasutustele, kes ei saa kasutajaid enam jälgida, tunnevad muret ka mitmed muud organisatsioonid, näiteks lastekaitseorganisatsioonid. Ka luureasutused põhjendavad, et liiga karm salastamine muudab veebis surfavad lapsed kaitsetuks.

Forbes kirjutab, et Suurbritannia valitsusasutused muretsevad Google´i populaarse brauseri uuenduse pärast, kuna siis pole võimalik enam jälgida kasutajate tegevust veebis ja see omakorda muudab raskeks laste turvalisuse jälgimise, terrorismivastase võitluse ja küberkurjategijate tabamise.

Turvalisus tagatakse Chrome´i brauseris nn DOH tehnoloogiaga (DNS over HTTPS ehk lihtsustatult veebiaadressid, kuhu kasutaja läheb, pole enam kõrvalt jälgitavad) ja see muudab mõttetuks ka kõikvõimalike veebifiltrite ja täiskasvanute kontrolliprogrammide töö laste internetikasutuse üle. Muidugi ei saa siis ka muid kasutajaid jälgida, näiteks pedofiile, küberkriminaale ja terroriste.

The Drum lisab, et see koondab lisaks ka kogu info Google´i kätte, andes sellele ettevõttele veel põhjalikuma ülevaate sellest, kus me käime ja mida teeme, peites samas aga kogu info kõigi teiste eest.

Jaga
Nõuandja