Koos on parem: kuidas Instagram oma veebiga käsikäes tööle panna?

Instagram on sotsiaalmeedia platvorm, mida paljud ärid ei saa ignoreerida, sest suur osa klientidest tuleb just sealt. Kuid milleks ajada kaht eri asja veebis ja Instagramis, kui saaks nende jõud ühendada? Siin on soovitused ja lahendused WordPressi lisamoodulitega, millega koduleht ja sotsiaalmeedia käsikäes tööle panna.

Instagram jõudis eelmisel aastal kahe miljardi aktiivse kasutajani. Seda kanalit pole põhjust mitte märgata. Kui postitad oma WordPressi lehele, siis ühenda see ka oma Instagrami kanaliga, et kaks auditooriumit ühendada ning ühtlasi ka iseenda töö lihtsamaks teha. Selleks on olemas vastavad WordPressi moodulid, kuid ka piltide ja muu sisu postitamisel on hea üht-teist arvestada.

Mida arvestada sisu postitamisel veebi ja Instagrami?

Selleks, et professionaalne välja näha, võiks kasutada igas suhtluskanalis sama stiili. Instagramis näiteks on soovitatav postitada pilte, mis sisaldavad korporatiivseid värve. Kodulehel on need värvid niigi esindatud. Koos loovad need tervikliku mulje.

Kui kasutad mõnda allolevatest plugin´idest kodulehele Instagrami sisu lisamisel, siis võiks ka nende juures ühtlustada kujundust, kohendada plugin´ide Instagrami akna välimust ja kasutada korporatiivset stiili.

Instagrami avatari pildina võiks kasutada näiteks firma logo, kirjelduses firma sloganit ja märksõnades ehk hashtagides firmale olulisi ning ka veebilehe SEO-s kasutatavaid tähtsaid märksõnu.

Instagrami bios ehk tutvustuses saab lisada vaid ühe lingi. Muidugi võiks see olla kodulehe avalehe link. Kui aga postitad Instagrami pilte mõne konkreetse kampaaniaga seoses, siis saab seda linki muuta avalehe asemel mõnele kindlale kampaanialehele viitavaks. Postituses, kuhu eraldi ei saa linki lisada, tuleb siis lihtsalt mainida, et vajalik link asub Instagrami bios.

Smash Balloon - Instagrami pildid ülilihtsalt veebi

Selle lisamooduliga saab väga lihtsalt kas ühe või mitu Instagrami kontode pildivoogu oma kodulehele lisada. Sisusse sobitatud Instagram on responsive ehk vastavalt ekraanisuurusele kujundusega kohanduv. Valida saab pildivoo välimust ning kui palju pilte kuvatakse. Muidugi on lahendusel olemas veel nupp veebikülastajate kutsumiseks Instagrami (Follow on Instagram) ja tugi plokkides kasutamiseks.

Social Media Share Buttons & Social Sharing Icons

Nupud aitavad kasutaja viia kodulehe ja firmaga seotud sotsiaalmeedia lehtedele. Selleks on olemas hea ja lihtne moodul Social media Share Buttons, mis hoolitseb selle eest, et nupud oleksid alati nähtaval ning ühes stiilis.

Lisaks aitab see moodul lisada ka RSS-voo ja e-posti nuppe, et kasutajad saaksid erineval viisil uudiseid lugeda ning ühendust võtta. Kokku katab moodul üle 200 sotsiaalmeedia platvormi.

Oluline on valida 16 valmiskujunduse seast oma kodulehe ja firmastiiliga kõige paremini kokku sobiv nupukomplekt.

Intagrate - postita automaatselt ka veebi

Käsitsitööd vähendab oluliselt Intagrate, mis aitab Instagrami sisu automaatselt postitada ka WordPressi lehele.

Pluginil on olemas veel tasuline versioon rohkemate võimalustega. Postitada saab nii pilte, galeriisid kui videoid, viimaseid mängitakse maha HTML5 formaadis. Eraldi modereerimise lehel võib valida, mis läheb veebi ja mis mitte. Samuti saab postitusi ajastada. Kui tahad kindlate märksõnadega postitusi veebi suunata, siis sedagi saab seadistada.

Spotlight - integreeri nähtamatult

Üheks parimaks Instagrami integreerimise vahendiks kodulehele peetakse Spotlighti. Sellel saab välimust kõige rohkem kohandada just oma vajaduste järgi, nii et Instagrami sisu näib WordPressi lehe loomuliku osana.

Näiteks saab luua ka mitmest veerust koosneva Instagrami piltide galerii, luua galeriisid neist postitustest, kus firma või sina ise olete ära mainitud teiste uudisvoogude postitustes jne. Ka Woocommerce´iga saab Instagrami müügipostitusi sujuvalt siduda.

Jaga
Nõuandja