Ajalooline hetk: inimesed käivad telefoni ja tahvelarvutiga nüüd rohkem veebis kui arvutitega

Novembri seisuga on Sitepointi andmetel maailma kõige populaarsem veebilehitseja endiselt Google Chrome, seda ka nutitelefonidel, mille vahendusel külastavad inimesed internetti nüüd rohkem, kui arvutite abil.

Chrome’i kasutas arvutites ning tahvelarvutis novembris 59,22 protsenti kasutajatest, oktoobris oli see number 59,39 protsenti, seega on kasutatavus väga natuke langenud. Teist kohta hoidis novembris Firefox 13,49 protsendiga ning kolmandat kohta Internet Explorer 11, mida kasutas 6,98 protsenti kasutajatest.

Aastases lõikes on enim kasutajaid juurde saanud Google Chrome. 2015. aasta novembris kasutas Chrome’i 54,27 protsenti kõikidest arvuti- ning tahvlikasutajatest, seega on Google’i brauserit aasta jooksul hakanud kasutama veel 4,95 protsenti arvutikasutajatest.

Suurim langus on tabanud Internet Explorer 11, mida kasutab võrreldes eelmise aastaga 3,42 protsenti vähem arvuti- ning tahvlikasutajaid.

Novembri seisuga moodustab nutiseadmete abil veebi külastamine 50,62 protsenti kogu internetiliiklusest, märkides esimest korda hetke, mil mobiilseadmete internetikasutus on muutunud populaarsemaks, kui interneti kasutamine veebi sirvimiseks arvuti vahendusel.

Nutiseadmetel on kõige populaarsem Chrome, mida kasutavad 43,22 protsenti kasutajatest. Teisel kohal on iPhone’i brauser 17,43 protsendiga.

Täispikka statistikat saad vaadata siit.

Jaga
Nõuandja