Garage48 Edutech´il häkiti haridust personaalsemaks

Äsja lõppenud haridusteemalisel hakatonil Garage48 EduTech said kokku inimesed igast vanusest ja erinevatelt elualadelt. Koguni riigid, kust tuldi, olid väga erinevad - 48 tunni jooksul tegutsesid tiimid 14 riigist hariduse paremaks tegemisel ning läbiv joon oli õppimise personaalsemaks muutmine.

Koolidel on programmid ja õpetajatel klassid, kus personaalselt igaühega tegeleda ja arvestada ei jõuagi. Inimesed on aga väga erinevad, eriti just õppimises ja teadmiste kasutamises, seega ideaalis võiks ju igaühele olla erinev õppeprogramm ja erinev lähenemine. Palju oleks seda suurte klasside õpetajatelt nõuda, aga kuna meil on praegu ikkagi tehnoloogia-ajastu, sisse murrab tehisintellekt ning nutiseadmetesse saab alla laadida ükskõik millise tegevuse või hobi jaoks oma äpi, siis miks mitte ka haridust nende uute vahenditega reformida?

Just seda traditsioonilises Garage48 formaadis 19.-21. oktoobrini Tallinna Euroopa Koolis tehtigi. Oli 48 tundi, kogunenud oli hulk tiime, tahvlile pandud rida ideid. Pühapäeval koguneti ja vaadati, kuhu nende paari ööpäevaga olid jõutud. Esimest korda Garage48 ajaloos polnud vanusepiiri, oodatud olid nii põhikoolide, gümnaasiumite kui ka ülikoolide õpilased. Lisaks mentoritele osalesid ka lauajuhid, kes aitasid tiimidel omavahel rolle jaotada, selgitasid, kuidas seada eesmärke, aitasid koostada aja- ja tegevuskava ning tuletasid õigel hetkel meelde, millal süüa ja puhata.

17 finalisti ja võimalust haridust muuta

Pühapäeva õhtul kuulas žürii ära 17 tiimi kiired presentatsioonid ja vaatas üle valminud prototüübid.

Võidutiimid olid järgmised.

Üldvõitja: Feed Bee – auhinnaks 2700 € sponsorilt (toetas Lingvist). Tegemist on tööriistaga, mis aitab tudengitel hinnata, kui hästi nad oma ülesannetest aru saavad ja anda tagsisidet põhjuste kohta. Tagasiside õppijatelt on hariduses väga oluline.

Võidumeeskonda kuulusid Indrek Stern (arendaja ja esitleja), Marta Jansone (tudenginõustaja ja esitleja), Vera Hämala (tudenginõustaja), Timo Treit (disainer) ja Raivo Ilmsalu (pereterapeut ja lastepsühholoogia ekspert).

1. koht: VR Confident – auhinnaks kuldpiletid Robotexi ettevõtja väljakutsele ja poe "Valge Klaar" kinkekaardid. Virtuaalreaalsusel põhinev õpperakendus ühendab moodsad tehnoloogilised vahendid ja kõnepidamise praktika, et harjutada suurema publiku ees esinemist enne päris inimeste ette ilmumist. Valida saab erinevad auditooriumi profiilid (klassiruum, konverentsisaal jne). Lahendus aitab hästi üle saada esinemishirmust ja lavakrambist.

2. koht: P29 School – auhind LearnSpace´ilt ja Exit Roomilt (kupongid). See on unikaalne programm vajalike tehniliste oskuste lihvimiseks unelmate töö poole püüdlemisel mõnes tuntud idufirmas.

Vaata ülejäänud osalejate säravaid ideid hariduse teemadel siit.

Jaga
Nõuandja