Kunst ja raud - Garage48l kohtusid kirjanikud, programmeerijad ja küberkaitsjad

Veebirebane
11. veebr 2019
3 min lugemine

8.-10. veebruarini kestnud 48-tunnisel legendaarsel Garage48 häkathonil oli esimest korda koos täiesti uutmoodi kooslus - kohal olid kirjanikud, kunstnikud, arendajad ning riistvarainsenerid. Selle omapärase seltskonnaga sündisid pühapäeva õhtuks üsnagi piireületavad lahendused.

Garage48 toimus, nagu alati, 48 tunni jooksul. Reede õhtul moodustati tiimid ja alustati uudsete ideede elluviimist. Pühapäeva õhtul toimusid pitchid - lühikese ajaga tuli demonstreerida, millega valmis saadi.

Tartu Ülikooli Physicumis toimunud üritusel Garage48 Arts & Hardware rõhutasid korraldajad just kunstide rolli, mis annab riistvarale ja tarkvarale uue hingamise. Kohal olid ka praegune Tartu linnakirjanik Vahur Afanasjev, poetess Kristiina Ehin (kes oli esimene Tartu linnakirjanik), luuletaja Jüri Kolk ja paljud teised. Näha oli ka militaarlaigulistes vormides inimesi - küberkaitsespetsialiste.

Kirjanike meeskonna eesmärgiks oli arendada välja interaktiivne lugudevestja, mille saaks paigaldada Tartu olulistesse kultuuriloolistesse kohtadesse. Tegemist on läbipaitsvate paneelidega, mis jutustavad lugusid Tartu kohta. Projekti "Unenäoline Tartu" prototüüp saigi pühapäeva õhtuks enam-vähem valmis ja selle virtuaalne versioon on näha siin.

Publiku lemmiku poolt sai hääletada Facebooki albumis Like´i pannes, tulemused on näha siin.

Tiim Vendo, mis tegi kalmuküünalde müügiautomaadi kalmistutele, sai rekordilised 160 häält, Ghost in the Box lõi Tartu poltergeisti prototüübi, Steampunk Galaxy aga arendas pöörlevat mehaanilist muusikafestivalide atraktsiooni, Waste Wizard lõi tehisintellektiga prügi õgiva müügiautomaadi, Cogni tegi valmis juturoboti prototüübi, mis simuleerib sotsiaalset suhtlust nohikute jaoks superkangelaste vahendusel, Photodeal aga arendas veebilehekülje, mille kaudu fotograafid ja videote loojas suhtlevad oma klientidega, Leggo tegi nutika jalgratast püsti hoidva "ämbliku", Orgasmeter aga fitnessirakenduse, mis mõõdab seksuaalset aktiivsust, Kid's Safety hoiatab ja õpetab lapsi Internetti turvaliselt kasutama (need olid küberkaitsespetsialistid), SMUG aga arendas targa tassi, mida saab kasutada vaid selle omanik, mitte keegi teine, andes väikese elektrilöögi.

Võitjaks kuulutati Vendo - kalmuküünalde müügiautomaat, mis aitab kalmistutel igal ajal. Esimene runner-up oli tiim Kids vs Internet ja teine koos parima disaini auhinnaga Waste Wizard. Eriauhinnad said veel SMUG, Dream Your Tartu ja Steampunk Galaxy.

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00