Ettevõtja, kes ei soovi kunagi palgatööle naasta

Ettevõtja, investor ja endine TransferWise’i pearaamatupidaja Krista Teearu asutas viis aastat tagasi oma firma, kuna hindab otsustus- ja asukohavabadust ning vabadust määrata oma tööaega.

Teearu asutas 2013. aastal online raamatupidamis- ning nõustamisfirma Pilvebüroo OÜ, kuna tema eesmärgiks oli palgatööst loobuda.

“Ma teen hea meelega tööd, aga ma ei taha seda teha kuskil kontoris, kella üheksast viieni ja alludes teiste korraldustele,” põhjendas ta oma otsust. Töö TransferWise’is lõpetas ta eelmise aasta lõpus ja nüüd ongi Teearu ainult ettevõtja.

Enne TransferWise’i juures töö lõpetamist on ta viimased viis aastat tegelenud paralleelselt palgatöö ja ettevõtlusega. Sellise variandiga võib ta alati jätkata, kuid täielikult ettevõtlusest Teearu kindlasti ei loobuks.

“Ma loodan, et ma ei lähe enam kunagi palgatööle tagasi – aga muidugi ei saa välistada varianti, et mingil momendil tuleb niivõrd põnev pakkumine, et ei suuda keelduda,” märkis Teearu.

Piiramatu teenimisvabadus

Tema jaoks on ettevõtluse plussid otsustusvabadus, asukohavabadus, teatud juhtudel muidugi, ning vabadus määrata oma tööaega. Samuti eneseteostus ja eneseületus. “Piiramatu teenimisvabadus, töötasul on lagi ees,” lisas ettevõtja.

Teearu sõnul on ettevõtluse alustamine levinud raamatupidajate, juristide, programeerijate ja turundajate hulgas, kes hakkavad tavaliselt oma eriala professionaalse teenusena pakkuma. Samuti on levinud oma hobi muutmine ettevõtluseks – käsitöö, tuntud kaupade müük Amazonis või dropshippinguga.

Raamatupidamis- ning nõustamisfirma asutajana teab ta, et ainuomanikuna ettevõtte asutamine on tõeliselt imelihtne. Tema poole ei pöördu inimesed niivõrd inspiratsiooni ja julgustuse otsimiseks, vaid eeskätt konkreetsete küsimustega, kuidas midagi teha.

Oma kodulehel katab ta olulisemaid ettevõtte asutamisega seotud küsimusi, kuid tähelepanu juhib ta osanike lepingu koostamisele. “Kui osanikke on mitu, siis on vaja kindlasti eelnevalt läbi rääkida osanike leping ja see kirjalikult vormistada,” soovitas Teearu.

Jaga