Ettevõttele võib videoblogi küll teha, kuid oluline on seda teha korralikult

Triinu Murumäe
05. jaan 2017
5 min lugemine

Videoblogi võib ettevõttele olla võimas tööriist, kuid seda tuleb teha õigesti. Valesti tegemise puhul võib see ettevõttele halvasti mõjuda, rääkis Veebimajutuse partner, sisuturundusagentuuri SocialStudio partner Triinu Murumäe.

Millised on kirjaliku blogi ning videoblogi peamised erinevused?

Sisuturunduse osakaal ettevõtete turundustegevuses kasvab jõudsalt ning blogi on üks osa sisuturunduse strateegiast. Tavapärase blogipidamise eesmärkideks on peamiselt brändi tuntuse kasvatamine, kodulehe külastatavuse suurendamine ja seeläbi otsingumootorites tulemuste parandamine ning loomulikult potentsiaalsete müügikontaktide saamine.

Kirjalikus blogis antakse sisu edasi läbi teksti, videoblogis tehakse seda visuaalselt. Nagu öeldakse: üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Video kasuks räägib tõsiasi, et video suudab edasi anda palju enam kui tekst ning inimestele jääb video sisu ka palju paremini meelde. Videote kasutamine veebilehel ja blogis parandab ka tulemusi otsingumootorites. Videoturundus ja -kommunikatsioon moodustab täna 70% kogu interneti liiklusest. See näitab selgelt, et videosisu kasutatakse ning see trend kasvab pidevalt.

Kas ettevõttel oleks vaja videoblogi või pigem mitte?

Videomaterjaliga saab infot ettevõtte teenuste ja toodete kohta klientidele lihtsalt edasi anda – toote tutvustus, kasutusjuhendid, õppematerjalid, kliente inspireerivad lood. See on sisu, mida kliendid ei taha lugeda, vaid pigem vaatavad. Samuti saab ettevõte ennast ja oma brändi edukalt tutvustada läbi video, sest video sisu jääb inimestele paremini meelde.

Otsus, kas kasutada blogis tekste ja pilte või videomaterjale, sõltub kõige enam edasi antavast sisust. Mõnda teemat on kõige selgem edastada kirjalikult, samas on teemasid, mille puhul on parem infot suuliselt edasi anda või näidata visuaalseid materjale.

Tootevideo nägemine aitab suuresti kaasa ostuotsuse tegemisele, video kasutamine toote või teenuse müümisel on efektiivsem kui tekst. Video peaks olema osa sisuturunduse programmist, mis aitab kaasa turunduseesmärkide saavutamisele.

Mida videoblogi tehes silmas pidada?

Video tootmine on kallim, kui tekstisisu loomine, seega tuleks esmalt arvestada videoblogi loomise eelarvega. Heade vahendite leidmine ning töötlemine nõuab veidi oskust, et tulemus oleks kvaliteetne. Samas ei tasu karta, et video tootmise peab kallilt sisse ostma. Seda saab oskuslikult ka ise teha, kasutades tänapäeva võimekaid nutiseadmeid ning ülimalt lihtsaks tehtud videotöötluse programme.

Õigele sihtrühmale õige sisu edasiandmine on siin aga peamine eesmärk. Videosisu regulaarne loomine blogis vajab kindlasti eelnevat analüüsi ja läbimõtlemist.

Milliseid vigu kiputakse videoblogide juures tegema?

Videoblogi ei tasuks teha lihtsalt sellepärast, et teised seda teevad. Alustada tuleks sellest, et pannakse paika, mis on video eesmärk ja millist sõnumit tahetakse edastada. Läbi mõtlemata ja kiiruga valmis tehtud videopostitusega võidakse ettevõttele hoopis karuteene teha.

Vahel kiputakse käega lööma, kui esimene video ebaõnnestub või video ei kaasa sihtrühma ehk inimesed ei reageeri videole. Alati saab paremini ning vigadest tuleb õppida. Videote loomisel tuleks arvestada ettevõtte ning sisuturunduse peamist tooni, et ei kaldutaks äärmusest äärmusesse ja et brändi keel ja põhisõnumid oleksid alati paigas.

Kuidas saada aru, kas asja tehakse õigesti või oleks vaja midagi muuta?

Selleks, et hinnata videoblogi edukust, tuleks seada eesmärgid ja mõõdikud. Tuleb mõelda oma sihtrühmale, kellele videot näidatakse ning mida soovitakse videoga saavutada.

Mõõta saab video vaatamiste arvu, klikke veebilehele ja blogisse, vaatamise keskmist pikkust ning kaasatust sotsiaalmeediakanalites. Tuleks jälgida mõõdikuid ning analüüsida iga videopostituse puhul, mida saaks teha paremini. Erinevad sotsiaalmeediakeskkonnad kasutavad erinevaid numbreid videotulemuste mõõtmiseks, seega tuleks panna mõõdikud kanalipõhiselt paika.

Mida tasuks üldse videotesse panna?

Vastavalt sisuturunduse eesmärgile ja plaanile on video üks võimalustest inimeste tähelepanu köita. Enne videoblogiga alustamist tuleks videopostituse eesmärgid paika panna ning mõelda välja video sisu ja lugu. Olenevalt ettevõttest, eesmärkidest ja sihtrühmast saab videoblogis tutvustada oma tooteid ja teenuseid; rääkida klientide edulugudest, mis on efektiivne just B2B turunduses; kasutada klientide enda loodud videomaterjali; luua õppevideoid nagu "tee ise" videod ja koolitusvideod või inspireerivaid lugusid.

Ideid leiab iga ettevõte vastavalt oma sihtrühmale ning eesmärkidele. Samas tuleks keskenduda väga konkreetsele teemale ning mitte panna videosse laia materjali, mis vaataja fookuse hajutab. Kliendiga tuleks läbi video suhelda.

Mida valmis videoga pihta hakata?

Enne videoblogi alustamist tuleks mõelda, kus videoid salvestada ja hoida. Kõige suuremad videomajutuse platvormid on hetkel YouTube ja Vimeo.

YouTube’i kasuks räägib tunduvalt suurem kasutajate hulk, vaadatavate videote maht ning otsingumootorites parem nähtavus, tänu YouTube’i seosele Google’iga. YouTube aga kubiseb reklaamidest, samas kui Vimeos need puuduvad.

Väikese kuutasu eest saab YouTube’is oma videod ka reklaamivabaks teha. Vimeo tasuta pakett sisaldab mahupiirangut, YouTube’is mahupiirangut ei ole. Lisaks veel pisemad detailid, aga need saab iga ettevõte enne otsust üle vaadata.

Triinu Murumäe

Oleme spetsialiseerunud e-kanalitele – kuulame Sind, anname nõu, peame plaani, viime ellu ja mõõdame tulemusi, et saavutada eesmärgid, mida oleme koos püstitanud, et muuta Sind oma sihtrühmale nähtavaks ja kättesaadavaks ning toetada seeläbi Sinu tegevust laiemalt.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00