Chrome 70 hoiatab nüüd veel karmimalt turvamata veebilehtede eest

Veebibrauser Google Chrome sai hiljuti versiooniuuenduse, mis kannab numbrit 70 ning sellega saabus hulk uuendusi nii turvalisuse, paroolihalduse kui pisut ka disaini vallast.

Disaini osas polnud uuendused nii märgatavad kui Chrome 69 väljatulekul, kuid sisselogimise ja turvalisuse osas on muudatused märgatavamad.

Chrome 70 saabus nii Windowsi, Linuxi, Maci kui Androidi platvormile. Hoiatused ebaturvaliste HTTP veebilehtede kohta muutuvad nüüd veelgi karmimaks (punase ikooniga) ning parandati ära ka üks kasutajate pahameele pälvinud uuendus Chrome 69-s, mis logis Chrome´i brauserisse Google´i kontoga sisse, kui tahtsid tegelikult ainult Google´i teenustesse veebilehelt sisse logida. Nüüd saab valida, kas logida brauserisse ja veebi või ainult ühte kohta korraga.

Chrome 70 Androidile tõi kaasa Material´i teema põhise otsinguvidina mobiiliekraanile, uue allalaadimiste menüü, parandas turvalisust ja kõrvaldas mõned koodivead. Lisandus sõrmejäljelugeja tugi veebilehtedele, mis seda võimalust toetavad.

Chrome 70 arvutitele annab võimaluse ligipääsuks Touch ID-le MacBook Pro ja teiste seda toetavate macOS seadmetega, samuti saab veebi kaudu ligi Bluetoothile ja sellega ühendatud seadmetele, kui kasutaja selleks loa annab.

Chrome´i versioonile 70 saab uuendada käsitsi, valides seadetest "Uuenda käsitsi" (update manually) või alla laadida ametlikult lehelt.

Chrome 70 Androidile on saadaval Google Play äpipoest.
 

Kui sinu koduleht pole veel HTTPS-ile üle läinud, siis Veebimajutuse iseteeninduse kaudu saab seda teha tasuta. Uuri lähemalt siit.
Jaga
Nõuandja