Stackoverflow uuris 90 tuhande arendaja käest järgi, mida nad tegelikult tahavad

Üks maailma suurimatest tarkvaraarendajate kokkusaamise portaalidest Stack overflow küsitleb igal aastal üle maailma arendajaid ja uurib välja, mida nad oskavad, mida tahavad ja mida ootavad oma tööst. Tulemuste põhjal saab tavaliselt öelda, millistest oskustest on hetkel kõige rohkem puudu, milliseid töövahendeid arendajad ise kõige meelsamini kasutavad ja kuidas tööd teha armastavad.

Üheksandat aastat järjest toimunud küsitlusel osalesid seekord ligi 90 000 arendajat. Tulemused on näha siin.

Küsitlusest selgunud põhijäreldused on järgmised:

Stack Overflow iga-aastane arendajate küsitlus on maailma suurim ja põhjalikum ning annab hea ülevaate nii arendajatele endile kui klientidele ja tööandjatele, millises seisus on hetkel tarkvaraarenduse sektor ja mida ootavad seal töötavad inimesed.

Küsitlusest selgub, et enamus vastanuist (51,9%) on nn full-stack programmeerijad ehk teevad nii serveripoolset tausta-arendust kui kasutajaliidese arendust. Kõige enam (31%) on 5-9 aastase kogemusega programmeerijaid, 90% on mehed, 27,6% 25-27 aastased, 61,1% arendajatest pole lapsi, sotsiaalmeediakanalitest meeldivad kõige enam Reddit, Youtube ja Whatsapp (neljandana tuleb alles Facebook).

Põnev on ka arendajaid mõjutanud isikute esikolmik:

  1. Elon Musk - 30,2%
  2. Jeff Bezos - 7,2%
  3. Satya Nadella - 4.4%

Tegemist on siis Tesla, Amazoni ja Microsofti juhtidega. Neljandal kohal on vastaja ise (valis iseend) ning viies - USA president Donald Trump.

Maailma populaarseimad platvormid arenduseks on aga järgmised:

  1. Linux - 53,3%
  2. Windows - 50,7%
  3. Docker - 31,5%
  4. Android - 27,0%
  5. AWS - 26,6%

 

Oled veebiarendaja? 
Veebiarendajatele ja vabakutselistele on meil
välja toodatud spetsiaalne partnerprogramm.

Vaata lähemalt
Jaga
Nõuandja