Mis on affiliate marketing ja kuidas see su äri aitab?

Turundus on aja jooksul palju muutunud ning selle tulevik võib olla affiliate marketing, nagu selgitas AdGoals Estonia tegevjuht Angelo Maiuri.

Mis on affiliate marketing?

Affiliate marketing on äri vorm, mille kaudu teenitakse vahendustasu, reklaamides teiste ettevõtete tooteid või teenuseid. Valid välja toote, mis sulle meeldib, reklaamid seda teistele ja saada osa igast müügist, mille sa ettevõttele tood.

Millist kasu toob see lehe haldajale, millist aga kliendile?

Äridele on affiliate marketing väga kasulik, sest võimaldab saada rohkem müüke ilma ise raha või aega reklaamimisse investeerimata. Sinu käeulatuses on läbi affiliate võrgustike nagu AdGoals sajad või isegi tuhanded blogijad, reklaamieksperdid või SEO gurud, kes tahavad teenida vahendustasusid sinu müükide pealt ja on nõus selle töö sinu eest ära tegema. See võimaldab äridel kiiremini kasvada ning leida ka kliente välisturgudelt, ilma ise neid turge tundmata.

Blogidele ja foorumitele on affiliate marketing hea võimalus raha teenimiseks. Kui blogi on näiteks tehnika teemadel, siis on väga palju tõhusam teenida raha soovitades tehnikavidinaid kui lihtsalt kasutades näiteks Google AdSense'i. Enamus suuremad blogid ka seda meetodit kasutavad.

Kuidas säärane programm üles seada ehk mida inimesele pakkuda, et ta sõpru ka kutsuks?

Kõige lihtsam viis sellise programmi üles seadmiseks on liituda mõne affiliate võrgustikuga. Eesti üks juhtivaid affiliate võrgustikke on AdGoals. Liitudes avaneb sul võimalus kasutada AdGoalsi poolt välja töötatud tehnilisi ning analüütilisi vahendeid läbi affiliaatide tulnud müükide jälgimiseks ning tekib ligipääs tuhandetele inimestele, kes on nõus sinu toodet vahendustasude eest reklaamima.

Affiliate marketingis on kolm tasustamismudelid – CPA, CPL ja Revenue Share.

Esimene samm ongi välja mõelda, mis mudeli järgi ja kui palju on nõus äri maksma.

Järgmisena tuleb ette valmistada reklaammaterjalid ja lühike tutvustus enda ärist. Paljudel äridel on need juba olemas, kui on varem reklaamitud näiteks Facebookis või AdWordsis. Reklaammaterjalid on üldjuhul bännerid või sotsiaalmeedia reklaamid, mis koosnevad pildist ja sellega kaasa minevast tekstist. Samuti on hea anda affiliaatidele soovitusi otsingumootori reklaamide osas – milliseid sõnu kasutada, milliseid mitte kasutada.

Kui see on tehtud tuleb ära ühendada AdGoalsi platvorm enda veebilehega. Kui äriks on e-pood ja see jookseb WordPressil ning kasutab poe haldamiseks WooCommerce liidest, siis on liidestamine kõige lihtsam. AdGoals on loonud selle jaoks WordPressi plugina nimega AdGoals Tracking. Kui tegemist on aga mõne teistsuguse platvormiga või äriks ei ole üldse e-pood, siis aitab meie IT-meeskond igal sammul, et tehniline pool ära ühendada.

Seejärel avalikustame kampaania enda platvormis ning affiliaadid saavad teate, et uus kampaania on avaldatud.

Kuidas teha nii, et inimesed ka päriselt sõpru, lugejaid ja tuttavaid ostma kutstuks?

Kui oled liitunud mõne affiliate platvormiga nagu AdGoals, siis sinu ülesandeks edaspidi on peamiselt optimeerida enda veebilehte ning pakkumist. Mida suurem on sinu e-poe conversion rate ning mida rohkem oled valmis maksma iga conversioni pealt, seda huvipakkuvam sinu kampaania affiliaatidele on.

Millised on säärase turunduslahenduse võimalikud ohukohad?

Võrreldes teistsuguste reklaamivormidega on affiliate marketing üpris riskivaba. Kui räägime näiteks CPM reklaamist – ehk reklaamist, kus maksad iga tuhande reklaami kuvamise eest, või CPC reklaamist – ehk reklaamist, kus maksad iga külastuse eest, siis tekib küsimus, et kas sinu reklaami ikka päriselt ka kuvati 1000 korda või kas sinu veebilehte külastasid päris inimesed? Kuna affiliate marketing tugineb vahendustasudele, siis neid riske ei eksisteeri, individuaalsete kuvamiste või külastuste eest maksta ei tule. Tavaliselt need turundajad, kes üritavad affiliate marketingis teha petuskeeme, tulemusi ei saavuta.

Millist abi võib saada agentuurilt?

AdGoals affiliaatide võrgustiku eesmärk on muuta affiliate marketing lihtsaks. Me soovime, et äridel oleks lihtsam seda reklaamiviisi kasutada ning et affiliaatidel oleks lihtsam sellega raha teenida. Oleme valmis aitama kliente igal sammul – jagades enda teadmiseid, soovitusi andes ning ka tehnilist tuge pakkudes. Meie teenused on kõikidele äridele tasuta. Ärid maksavad vaid vahendustasusid saavutatud tulemuste eest ja täpselt nii palju kui ise soovivad. Me usume, et affiliate marketing on turunduse tulevik.

Jaga