8 põhjust, miks Mozilla Firefoxi armastada

Mozilla Firefox on viimaste aastate jooksul hoogsalt oma turuosa kaotanud. Olukorra parandamiseks on veebilehitsejat aga oluliselt parandatud ning ilusamaks tehtud. Siin on Infoworldi kaheksa tähelepanekut, mis ütlevad, miks Firefoxi armastada.

Kasutajaliides

Firefoxi kasutajaliides on kena ning minimalistlik. Hallid ikoonid ning taustavärvid teevad kasutamise mõnusaks ega väsita liigselt silmi.

Kiirus

Mozilla väitel on nüüdseks Firefox kõige kiirem veebilehitseja, mida enda arvutisse paigaldada saab.

Isikustamine

Firefox pakub kasutajatele võimalust menüüd ning muud kiireteid hoidvad sahtlid endale meelepäraseks muuta. See tähendab, et kõik saab olla täpselt nii, nagu kasutaja seda soovib.

Lugemisrežiim

Lugemisrežiim lubab leheküljelt eemaldada kõik reklaamid, pildid ning taustavärvid. Jääb järele vaid puhas tekst. See tähendab, et kirjatüki sisu saab kerge vaevaga läbi vaadata ning ei tasu karta, et vilkuvad reklaamid ning säravad pildid tähelepanu eemale tõmbaks.

Kerged sätted

Firefoxi sätetemenüü on minimalistlik ning seda on väga lihtne kasutada. Miski ei ole peidetud, kõik leiab kerge vaevaga üles.

Privaatsus

Firefox on võrreldes teiste veebilehitsejatega palju privaatsushimulisem. See ei soovi hoida silma peal kõikidel kasutaja tegemistel ning soovib kasutajat ka teiste jälgijate eest kaitsta. Kui lülitada sisse privaatne lehitsemine, ei salvestada ka kasutaja arvutisse küpsiseid ega paroole.

Jälgimise keelamine

Kui keelata jälgimine, ei saa teenused kasutaja tegemistel silma peal hoida. See tähendab näiteks, et veebilehed ei saa vaadata, milliseid tooteid sa uudistad ning seejärel sarnaste toodete kohta reklaame näidata.

Kasutajatugi

Firefox pakub kasutajatele abi, kui nad seda vajavad. Näiteks saab uurida kõige sagedamate probleemide lahendusi ning ka seda, kuidas Firefox kõige populaarsemate lehtedega kõige paremini tööle seadistada.

Algne artikkel avaldati Geenius.ee lehel meie blogis.

Jaga
Nõuandja