5 võimalust, kuidas panna oma koduleht massi hulgast silma paistma

Maailmas on sadu miljoneid veebilehti, mis kõik üritavad kasutajale silma paista. See aga tähendab, et kui soovid, et kasutaja ka sinu lehelt midagi ostaks, siis tuleb silma paista.

Tihti aitab massist silma paista vaid veidi rohkem tööd kui seda on teinud konkurendid. Paljud veebilehed on laisalt tehtud ning nende seatud latti on kerge ületada. Portaal Yola on kokku pannud viis juhtnööri, et saaksid lasta oma veebilehel silma paista.

Pea oma sihtrühma meeles

Paljud lehed ei ole sihtrühmale suunatud ehk lehe looja ei pea veebilehte valmistades silmas seda, mida lehe kasutajad tahavad. Sellest probleemist on lihtne pääseda. Selleks tuleks enne veebilehe loomist luua sisustrateegia, mis määratleb, kellele leht on suunatud, millised on sihtrühma vajadused ning huvid ja kuidas suudad sina neid vajadusi täita erinevalt konkurentidest.

Logo

Logo on element, mis hakkab paljudele lehekülastajatele esimese asjana silma. Seega hoolitse selle eest, et logo oleks professionaalne ning silmatorkav. Hea logo annab lisaks paremale välimusele ka muid eeliseid, suurimaks neist see, et oled äratuntav erinevatel platvormidel, näiteks sotsiaalmeedias.

Hea disain

Hea disain koos kena logoga töötab veel eriti hästi. Väga paljud veebilehed on laisalt disainitud ja riivavad silma. Kui suudad järgida üldtuntud disainireegleid ning käid trendidega kaasas, siis võid kindel olla, et lehekülje külastajatele jääb leht ka rohkem meelde.

Sisu

Sisu lisamisel on äärmiselt oluline, et see mis leheküljel on, on külastajale vajalik. Ei ole mõtet postitada leheküljele artikleid koerakuutidest, kui lehe eesmärk on müüa jänesenahkseid mütse, külastajat see lihtsalt ei huvita ning sina raiskad aega sisu loomisele, mis mingit kasu ei too. Pigem investeeri oma aega kasuliku sisu loomisele ning võid olla kindel, et õige pea on leht lisatud ka kasutajate järjehoidjate ribale.

Mobiilseadmed

Punkt, mida õnneks enam eriti palju rõhutada ei tule, kuid teeme seda igaks juhuks siiski. Äärmiselt oluline on, et veebileht töötaks laitmatult ka nutitelefonides. Paljud kasutajad külastavad lehte nutiseadmelt ning kui sinu leht neis töötab, kuid konkurentide oma mitte, siis ostavad nad sinu juurest.

Jaga
Nõuandja