5 soovitust, mida tähele panna, kui palkad uut veebiarendajat

Räägime tihti sellest, kuidas ise oma veebilehte teha, kuid paljud inimesed ei oska ega soovi sellele ise aega kulutada. Seega tasub teada, kuidas valida just õige veebiarendaja oma meeskonna jaoks. Portaal Entrepreneur on kokku pannud viis juhist, kuidas valida uut arendajat. Kui soovid aga veebiarenduse teenusena sisse osta, siis äkki leiad sobiva arendusettevõtte meie partnerite hulgast.

Pane tähele isikuomadusi

Kellelgi võib küll olla väga palju töökogemust, kuid kui nad ei sobitu praeguse meeskonnaga, siis ei pruugi neist kuigi palju kasu olla. Kui oled tärkav idufirma ning otsid uut arendajat, siis ei pruugi olla mõistlik palgata kedagi, kes on varem pikalt töötanud mõne suurfirma jaoks.

Ilmselt on neil küll väga palju oskusi ning kogemusi, kuid idufirmade töötajad peavad tihti suutma isa asju algatada, projekte juhtida ning tulemusi toota. Suurfirmade puhul tihti sellist lähenemist vaja pole, kuna keegi on ikkagi alati kõrgemal, kes tööd kontrollib ja juhiseid annab.

Ära küsi faktiküsimusi

Uue arendaja palkamisel ei ole mõttekas küsida lihtlabaseid faktiküsimusi, nagu täiteks mis aastal sai HTML oma alguse. Need ei anna mingit reaalselt ülevaadet sellest, kui pädev potentsiaalne töötaja tegelikult on.

Mõttekam on kandidaadilt küsida protsessiküsimusi, näiteks, kuidas ta lahendaks mingi konkreetse probleemi, kui tal sellega rinda tuleks pista.

Selliste küsimuste abil on palju kergemini võimalik mõista, kas uus potentsiaalne veebiarendaja oskab oma tööd või ei.

Palu teha proovitöö

Kui leiad, et kandidaat on igati sobiv, siis ei tasu teda siiski kohe mõne suure projekti juures tööle rakendada. Suurte projektide tulemusi näeb alles pika aja pärast ning siis võib juba töötajast vabanemine keeruline olla, kui ta oskused siiski piisavad pole.

Lihtsam on paluda uuel arendajal teha mõni väiksem proovitöö, mille ta saab valmis kiiresti ning mille põhjal saad hinnata tema sobivust.

Ära palka inimest ühe konkreetse oskuse pärast

Tehnoloogia muutub kiiresti ning oskus, mis võib hetkel tunduda oluline, võib kahe aasta pärast olla kasutu. Seega on mõttekas palgata keegi, kellel on palju oskusi või kes suudab ja tahab uusi oskusi kiirelt omandada.

Võta rahulikult

Kui uue inimese leidmisega just otsest kiiret pole, siis võta võimalusel asja rahulikult. Tee kindlaks, et inimene on igati sobiv. Kui siiski selgub, et tegemist ei ole ettevõtte jaoks hea valikuga, siis on pigem mõttekas töösuhe kiiresti lõpetada ning mitte seda venitada, lootuses, et töötaja muudab üleöö oma suhtumist või omandab mingi kriitilise oskuse, mis hetkel veel puudu on. See on keeruline nii ettevõtte kui ka töötaja jaoks.

Jaga
Nõuandja