WordPress on kõige populaarseim kodulehekülgede loomise tarkvara

20.03.2014

Värske uuringu andmetel kasutavad Eesti ettevõtted kõige enam WordPressi tarkvara oma veebilehekülgede loomiseks ja haldamiseks.

Veebilahenduste pakkuja Wunderkrauti (endine Mekaia) poolt tehtud uuringust selgub, et WordPress suurendas eelmise aastaga võrreldes turuosalust 3,93%. Tänu sellele saavutas WordPress Eestis liidripositsiooni ja on nüüd 21 protsendiga enim kasutatav veebi sisuhaldustarkvara.

2013. aastal oli liidripositsioonil Joomla (18%) ning selle kannul WordPress 17protsendilise turuosalusega. Joomla kasutamine vähenes sel aastal 2% võrra.

Lisaks WordPressile suurendasid turuosalust enim veel Edicy ja Silverstripe. Võrreldes eelmise aastaga kaotasid populaarsust peale Joomla veel Hansanet, Saurus CMS, Tiger CMS ja Infinit CMS.

Tore, et oleme siinkohal lisaks WordPressi populaarsusele aidanud kaasa ka meie Eesti enda Edicy arengule.
Edicy kohta leiab täpsemat infot siit: https://www.veebimajutus.ee/kodulehe-tegemineÜlemaailmse veebitehnoloogiate analüüsiga tegeleva W3Techs (http://w3techs.com)  andmetel on WordPress ühtlasi ka maailma populaarseim sisuhaldustarkvara 60protsendilise turuosaga. Seega kasutatakse WordPressi rohkem kui iga neljanda veebilehekülje loomiseks ja haldamiseks. Joomla turuosa on selle uuringu andmeil 8,7% ning Drupalil 5,4%.

Uuringu koostamisel kasutas Wunderkraut spetsiaalset tarkvara, mis suudab eristada 230 erinevat sisuhaldustarkvara. Kokku uuriti 32 000 .ee domeeniga veebilehte. Uuritud veebilehtedest kasutas tuvastatavat sisuhaldustarkvara 45%. Nendest veebilehtedest, kus CMSi kasutatakse, põhineb 53% avatud lähtekoodil. Viimase kolme aasta jooksul on see näitaja püsinud samal tasemel.


Meie kliendid saavad WordPressi paigaldada endale ühe klikiga alates Veebimajutus Standard paketist.
WordPressi sisaldava teenuse kohta leiab täpsemat infot siit: www.veebimajutus.ee/wordpress-koduleht

‹ Loe kõiki uudiseid

Cart