Mis on SPF kirje?

The Sender Policy Framework (SPF) rakendatakse selleks, et pahatahtlikud rämpspostitajad ei saaks kuritarvitada võõrast domeeninime e-kirjade saatmiseks. Tehniliselt on tegu nimeserveris TXT kirjega, kus on kirjas domeeni e-posti saatjatena lubatud IP aadressid ja hostinimed. Kirja saatmisel teeb vastuvõttev server reaalajas päringu, kust selgub, kas saatja on "päris" või mitte ning kui see nii ei ole, siis saatmine ebaõnnestub (kirja ei võeta vastu). Täpsemalt võib lugeda siit http://www.open-spf.org/Introduction.

Vaikimisi on kõikidel meie nimeservereid kasutatavatel domeenidel SPF kirje aktiveeritud. SPF kirjet saab muuta iseteenindusest domeeni haldusvaates valikust Domeen->Nimeserver->Muud kirjed. SPF kirjes tuleb ära kirjeldada kõik serverid/võrgud mille kaudu soovitakse domeenilt kirju välja saata. 

Kui Teie domeenile on meilt tellitud e-posti teenus, kuid domeen kasutab teise teenusepakkuja nimeservereid siis tuleks lisada nendesse TXT kirje sisuga: 

v=spf1 a mx include:mail.spf.elkdata.ee ~all

Antud kirje ei keela küll täielikult volitamata aadressilt kirju vastu võtta. Karmim reegel on kui lõpus toodud ~all asemel on -all. 

Tasub teada, et SPF kirje olemasolu ei taga täielikult domeeninime mitte kuritarvitamist, sest SPF kirje tõlgendus oleneb saaja serveri seadistustest.Ei leidnud, mida otsisid? Küsi meilt, me aitame!

Helista numbril 683 5188 või kirjuta abi@veebimajutus.ee

Või saada oma küsimus siin, võtame sinuga ühendust nii pea, kui võimalik.

Cart