Mis asi on Let's Encrypt?

Let's Encrypt on sertifitseerimiskeskus, mis alustas tööd 12. aprillil 2016 ning pakub tasuta X.509 sertifikaate SSL/TLS krüpteeringuteks. Selle eesmärgiks on automatiseeritud protsesside abil vabaneda tavainimesele võõrastest (valideerimise, allkirjastamise, paigaldamise ja uuendamisega seotud) perioodiliselt korduvatest tegevustest.

Let's Encrypti algatuse taga on näiteks sellised pikaajalise taustaga ettevõtted nagu Akamai, Cisco, Mozilla ning mitmed sõltumatud eraisikud.

Kui sa ei tea, mis asi on SSL sertifikaat või https, siis loe lähemalt siit.

Kuidas me saame seda SSL sertifikaati tasuta pakkuda?

Let's Encrypt on erinevalt seni pakutud kommerts-sertifikaatidest tasuta. Enamus protsesside automatiseerimine on võimaldanud Let's Encrypti taga oleval organisatsioon kulud nullilähedaseks viia. Let's Encrypti ülalpidamine ei ole siiski päris kuludeta, kuid selle eest kannavad sponsorid hoolt.

Lets' Encrypti sertifikaat kehtib 90 päeva, et soodustada selle kasutuselevõtu automatiseerimist teenusepakkujatel. Meie juures pikeneb see automaatselt, seega ei pea sellele isegi mõtlema.

Let's Encrypt SSL-sertifikaat on kõigile paigaldatav "Standard" veebimajutuse paketis!

Miks ma peaksin siis üldse enam tasulist sertifikaati soetama?

• Let's Encrypt ei paku organisatsiooni kinnitusega (organization validation) ega laiendatud kinnitusega (extended validation) ehk "rohelist riba" pakkuvat sertifikaati. Lisaks ei ole neil täna wildcard (*.domeen.tld) sertifikaatide pakkumise plaani, kuid seda ei välistata tulevikus.

• Let's Encrypt ei paku mingit rahalist garantiid nagu tasulised sertifikaadid seda teevad, juhul kui turvasertifikaat murtakse.

• Let's Encrypti sertifikaati ei saa kasutada täpitähtedega domeenidel nagu näiteks täpitäht.ee (xn--tpitht-buad.ee).

Miks on Let's Encrypt nii meile kui meie klientidele oluline?

Meie toetame Google algatust, millega soovitakse ebaturvalised sidekanalid ajalukku kirjutada. Veebilehega suhtlemiseks vajalik protokoll http asendatakse järk-järgult https protokolliga, mida võimaldab SSL/TLS sertifikaat. Tänu sellele, et Let's Encrypt on tasuta, on seda eesmärki oluliselt lihtsam püüda, sest inimene võtab tasuta asja julgemini kasutusele, kui ta teab, et tegu on usaldusväärse ja kõigile kasuliku tootega. Lisaks eelnevale oleme juba ammu propageerinud SSL/TLS kasutuselevõttu ka oma juhendites, mis on edukalt aidanud meie klientidel oma e-posti tarkvara turvaliselt kasutama asuda.

Kui soovid tasuta SSL-sertifikaati kasutusele võtta, telli "Standard" veebimajutuse pakett.

Ei leidnud, mida otsisid? Küsi meilt, me aitame!

Helista numbril 683 5188 või kirjuta abi@veebimajutus.ee

Või saada oma küsimus siin, võtame sinuga ühendust nii pea, kui võimalik.

Cart